Bank w Jabłonce jednym z najlepszych Banków Spółdzielczych w Polsce

Bank Spółdzielczy w Jabłonce otrzymał tytuł lidera wśród wszystkich podmiotów zrzeszonych w grupie Banku Polskiej Spółdzielczości. To nagroda za wyniki z roku 2017, która przypadła orawskiej instytucji finansowej w momencie obchodów 90-lecia istnienia.

Podczas Zgromadzenia Prezesów Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS, które odbyło się 6 grudnia 2018r., ogłoszono wyniki Konkursu „Najlepszy Bank Spółdzielczy zrzeszony z Bankiem Polskiej Spółdzielczości”. Zwycięzców wyłoniono w oparciu o zweryfikowane przez biegłych rewidentów dane sprawozdawcze Banków Spółdzielczych za 2017 rok. O pozycji Banku w ostatecznej klasyfikacji decydowała suma punktów uzyskanych za poszczególne kryteria, a wygraną zapewniła najmniejsza liczba punktów.

Wyróżnienia przyznano 10 najlepszym Bankom w Zrzeszeniu tj. tym z najmniejszą liczbą punktów. Bank Spółdzielczy, który uzyskał najmniejszą liczbę punktów, zostaje zwycięzcą konkursu i otrzymuje tytuł „Super Lidera Zrzeszenia”, te z miejsc od 2 do 4 puchary Lidera, a od 5 do 10 wyróżnienia w postaci dyplomów.

Tytuł Super Lider Zrzeszenia otrzymał Bank Spółdzielczy w Końskowoli z liczbą punktów 533

Tytuł Lider Zrzeszenia otrzymały:
Bank Spółdzielczy w Olecku – 1 021 pkt.
Bank Spółdzielczy w Jabłonce – 1 128 pkt.
Bank Spółdzielczy w Łukowie – 1 140 pkt

Wyróżnienie otrzymały:
ABS Bank Spółdzielczy – 1 142 pkt.
Bank Spółdzielczy w Czarnym Dunajcu – 1 170 pkt.
Bank Spółdzielczy w Jarosławiu – 1 188 pkt.
Bank Spółdzielczy w Izbicy – 1 208 pkt.
Bank Spółdzielczy w Księżpolu – 1 209 pkt.
Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie – 1 337 pkt.

Ogłoszenie wyników odbyło się zaledwie kilka dni po uroczystości obchodów 90-lecia istnienia Banku Spółdzielczego w Jabłonce, wywodzącego się z Kasy Stefczyka założonej w 1928 r. przez mieszkańców Podwilka, Podsarnia i Harkabuza, zainspirowanych ideą spółdzielczości przez proboszcza Ks. Jana Góralika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.