Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi Orawę

To będzie czwarta w historii wizyta głowy polskiego państwa na Orawie. Prezydent RP Andrzej Duda odsłoni Pomnik Niepodległości w Podsarniu i odwiedzi miejscową Szkołę Podstawową im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Prezydent Rzeczypospolitej przyjedzie na Orawę 23 listopada. O godz. 13:00 weźmie udział w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego 100. rocznicę odbudowy Państwa Polskiego i zasłużonych lokalnych działaczy niepodległościowych na placu przed kościołem pw. św. Jana Pawła II. To tam jest planowane wystąpienie Prezydenta RP. Każdy kto zechce wziąć udział w spotkaniu winien przybyć na miejsce przed godz. 12.30.

O godzinie 14.00 nastąpi przemarsz do Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich, a pół godziny potem w szkole rozpocznie się uroczystość 100. rocznicy odzyskania niepodległości i powrotu wsi orawskich do Polski. Tu także zaplanowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

Wcześniej Orawę odwiedzali już prezydenci RP: prof. Ignacy Mościcki – 17 lipca 1929 r., Lech Wałęsa – 9 grudnia 1995 r., prof. Lech Kaczyński – 21 lutego 2009 r.

Sam Andrzej Duda jeszcze jako poseł w 2011 r. był uczestnikiem uroczystości nadania szkole w Podsarniu – jako pierwszej w Polsce – imienia Marii i Lecha Kaczyńskich.

ZOBACZ WIĘCEJ NA POLSKAORAWA.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.