Pomoc dla rodziny z Podszkla

 

Dzień jak co dzień: wstajesz rano, wyprawiasz dzieci do szkoły, a ty idziesz do pracy. Po południu dostajesz telefon z informacją: “PRZYJEŻDŻAJ – PALI SIĘ TWÓJ DOM!”…

Nikt z nas nie chciałby przeżyć takich chwil… Niestety w dniu 19 września 2018 roku taki telefon odebrała Basia… W miejscowości Podszkle na Podhalu w tym dniu wybuchł pożar. Ogień strawił dom wraz z zabudowaniami gospodarczymi.

Wysoka temperatura oraz stopień rozwoju ognia nie pozwoliły strażakom na wejście do środka i niestety nie udało się uratować przebywającego w tym czasie w domu dziadka.

Mam na imię Ewa, jestem znajomą poszkodowanej rodziny – Państwo Jędraszczak nie są ze mną spokrewnieni natomiast otrzymałam od nich zgodę na przeprowadzenie zbiórki.

Będąc tam w pierwszych dniach po pożarze obiecałam sobie jak również małej Ani i 14-letniemu Józkowi, że zrobię wszystko co w mojej mocy aby pomóc im w odzyskaniu tego co zabrał ogień. Wyobraźmy sobie co musi czuć człowiek,  któremu zostało jedynie to w czym wyszedł rano z domu… Rodzina straciła cały dorobek swojego życia. Dobytek na który ciężko pracowali tyle lat.

Dotychczas dzięki pomocy mieszkańców Podszkla i okolicznych wsi udało się zorganizować rzeczy potrzebne do codziennego funkcjonowania. Teraz najbardziej potrzebny jest przysłowiowy dach nad głową. Dla nich liczy się teraz każda złotówka.

Jak mawiał Patron szkoły do której chodzą dzieci Basi i Andrzeja : “Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to czym się dzieli z innymi.”

Pomóżmy im odbudować dom!

Ewa Fox

ZAPRASZAMY NA STRONĘ ZBIÓRKI PIENIĘZNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.