Minęła dekada od śmierci Grzegorza Wesołowskiego

W sobotę 3 listopada po raz dziesiąty rozegrany został Memoriał Grzegorza Wesołowskiego w piłce siatkowej. Imprezie sportowej towarzyszyły wydarzenia o charakterze kulturalnym i dobroczynnym.

Sportowe zmagania odbywały się na halach sportowych Piekielnika, Jabłonki, Lipnicy Wielkiej i Załucznego. do rywalizacji o Puchar ks. Abpa Marka Jędraszewskiego przystąpiły łącznie 43 zespoły. Siatkarskim emocjom towarzyszyła zbiórka krwi. Na zakończenie turnieju uroczysta gala w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, gdzie muzyczną atrakcją wieczoru był koncert grupy KIWI. W trakcie turnieju odprawiona została również msza św. za duszę Grzegorza Wesołowskiego, zmarłego 4 listopada 2008 r. w trakcie meczu siatkówki.

Grzegorz Wesołowski – Animator Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej pobłogosławiony 15.10.2005 roku. Człowiek o wielkim sercu, gorącym uśmiechu, pełen radości i apostolskiego zapału. Kochał życie i był jego świadkiem. Był zawsze uśmiechnięty i ten uśmiech oraz szalone pomysły sprawiały, że zjednywał sobie ludzi, którzy lgnęli do niego zapalani apostolskim entuzjazmem. Widział w swoim życiu cel i sens poświęcania się dla drugiego. Zmarł nagle podczas meczu siatkówki w dniu 4 listopada 2008 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.