Cecyliada w Lipnicy Wielkiej

25 listopada był dla wszystkich Lipnickich muzykantów i grup śpiewaczych bądź solistów dniem szczególnym. W tym dniu obchodzono w Lipnicy Wielkiej święto św. Cecylii, która patronuje muzyce kościelnej, a przecież nie wiadomo jak bardzo parafia św. Łukasza jest umuzykalniona.

W tym szczególnym dniu spotkaliśmy się wszyscy w Kościele parafialnym o godzinie 15:00. Nasza Cecyliada rozpoczęła się uroczystą mszą świętą z udziałem Strażackiej Orkiestry Dętej, Scholi Exodus, Zespołu Orawianie im. Heródka oraz Zespół Orawskie Dzieci. Po skończonej Eucharystii każda z zebranych grup przedstawiła swój przygotowany utwór bądź utwory. Nie zabrakło też takich grup jak Schola Młodzieżowa, Chór Eduardo czy zespoły regionalne i orkiestra. Nie obyło się również bez solistki, Natalii Lichosyt z Przywarówki, która wykonała religijną piosenkę w akompaniamencie swojej gitary.

Kiedy śpiewom przyszedł koniec, wszyscy udaliśmy się na poczęstunek do Domu Ludowego. Tam przy szwedzkim stole przygotowanym między innymi przez Scholę Exodus, spędziliśmy kolejne chwile w swoim gronie. Wśród śpiewów, muzyki i rozmów mijały kolejne minuty, aż niestety i to spotkanie musiało się skończyć, i wszyscy rozeszli się do domów.

Cecyliada to niezwykłe święto dla wszystkich kochających muzykę w naszej parafii. Jak podkreślał ksiądz proboszcz Jerzy Bargiel, nowe grupy chcące chwalić Boga śpiewem ciągle się tworzą. Więc mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej i ten czas spędzimy równie wspaniale, jak w tym roku.

Kasia Ponicka
Fot. Sonia Ponicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.