Zmarł wikary z Lipnicy Małej

26 października 2018 r. w trakcie trudnej operacji, w wieku 35 lat zmarł ks. Wojciech Łoś. W latach 2008-2012 był wikariuszem w parafii św. Stefana w Lipnicy Małej.

Zmarły kapłan pochodził z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Zaangażowany w Służbę Liturgiczną i Ruch Światło Życie, w 2002 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2008 roku z rąk Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Jako Diakon praktykę Duszpasterską spędził w parafii Brzączowice. Pracował w parafii św. Stefana w Lipnicy Małej, a następnie był wikariuszem, a potem rezydentem w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na os. Kalinowym w Krakowie. Od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 30 października 2018 r. w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Krakowie. Wprowadzenie ciała do kościoła i modlitwa o godz. 14.00. O godz. 15.00 Msza Święta pogrzebowa. W środę, 31 października 2018 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu Msza Święta pogrzebowa o godz. 14.00, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.