Kandydaci w wyborach samorządowych na Orawie 2018

Cztery jednostki samorządowe i trzy szczeble do których będziemy wybierać przedstawicieli na pięcioletnią kadencję samorządową. Na kogo można oddać głos i jak głosować poprawnie? Wybory odbywają się 21 października 2018 r.

Najbliższe wybory zapoczątkowują spore zmiany nie tylko w samym procesie głosowania, ale również w funkcjonowaniu samorządów. Wprowadzona zostaje dwukadencyjność na stanowiskach wójta, burmistrza oraz prezydenta miasta, co zapobiegać ma wieloletnim rządom tych samych osób, mających znaczny wpływ na życie lokalnych społeczności. Jednocześnie kadencje osób, na które postawią wyborcy, trwać będą już 5 lat, a nie jak wcześniej 4.

Mieszkańcy Orawy dostaną cztery karty do głosowania: w wyborach do rady gminy, do rady powiatu, do sejmiku województwa oraz na wójta.

1. W wyborach radnych w gminach Jabłonka, Lipnica Wielka i Raba Wyżna (gminy poniżej 20 000 mieszkańców z jednomandatowymi okręgami) należy postawić tylko jeden znak „x” w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata.
2. W wyborach radnych w gminie Czarny Dunajec (gmina powyżej 20 000 mieszkańców z listami kandydatów) należy postawić tylko jeden znak „x” w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata z tylko jednej listy kandydatów.
3. W wyborach wójta, należy postawić tylko jeden znak „x” przy nazwisku tylko jednego kandydata.
4. W wyborach do rad powiatów i sejmików województw należy postawić tylko jeden znak „x” w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata z tylko jednej listy kandydatów.

21 października 2018 r. lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do godziny 21:00.

Kandydaci w wyborach samorządowych na Orawie 2018
Gmina Jabłonka
Gmina Lipnica Wielka
Gmina Raba Wyżna
Gmina Czarny Dunajec
Rada Powiatu Nowotarskiego
Sejmik Województwa Małopolskiego

3 thoughts on “Kandydaci w wyborach samorządowych na Orawie 2018

 • 5 października 2018 at 21:33
  Permalink

  Ileż to jede może gromadzić zapasów, w Jabłonce aż się błaga o zmiany w tym zasiedlonym UG. Powodzenia Panie Piotrze.

  Reply
 • 5 października 2018 at 09:02
  Permalink

  W Jabłonce może być ciekawie, mam nadzieję, że będą zmiany.
  Czarny Dunajec też wymaga radykalnych zmian

  Reply
 • 3 października 2018 at 17:53
  Permalink

  Pis robi co możne,by w zbliżających się wyborach ugrać jak najwięcej w samorządach lokalnych. Nie dajmy się zwieść, iż chodzi im tylko o sejmiki i prezydentury dużych miast. Całkowita centralizacja władzy, oto pomysł Pis na Polskę.
  dlatego pytam po co wybieramy przedstawicieli do samorządów lokalnych, skoro pomysły i rozwiązania i tak pójdą do nas z Warszawy. Czyli Warszawa wie lepiej o potrzebach małych miejscowości i problemach z jakimi się borykają ? Więc wybieramy przedstawicieli dla biurokracji, droższej obsługi finansowej i zaspakajania ambicji kandydatów.Cieszy fakt, iż wielu wyborców przejrzało na oczy i widzi całą perfidię partii rządzącej. Samorząd=samorządność, pomyśl o tym wyborco

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.