Remont drogi w Orawce z funduszy MSWiA

Będzie remont drogi od Zawodzia do Targowicy w Orawce. 680 tys. zł na ten cel przeznaczyło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dofinansowania na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przyznał małopolskim samorządom kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wręczyli je sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Krzysztof Kozłowski oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

– W imieniu ministra Joachima Brudzińskiego serdecznie gratuluję małopolskim samorządowcom. Dziękuję Państwu za dobrą współpracę z wojewodą i z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Współpraca pomiędzy rządem a jednostkami samorządu terytorialnego jest dla nas bardzo ważna. To naczelna zasada służby publicznej. Poszczególne drogi, chodniki, mosty są niezwykle istotne dla wspólnoty obywateli. Gratuluję samorządom determinacji, pracy i zaangażowania w realizację tych inwestycji – powiedział Minister Krzysztof Kozłowski.

W kolejnej już transzy samorządy z Małopolski otrzymały łącznie prawie 15,7 mln złotych. W puli tej znalazły się promesy na prawie 4 mln złotych, które pozwolą usunąć najpilniejsze szkody powstałe w gminach Kamienica i Ochotnica Dolna w wyniku intensywnych opadów deszczu w lipcu bieżącego roku.

Poza promesami na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przekazano również 4 promesy na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Pod koniec sierpnia małopolskie samorządy, w ramach podziału środków budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, otrzymały promesy na kwotę 11 750 000,00 złotych. Promesy przyznano 19 jednostkom samorządu terytorialnego, w tym 18 gminom oraz 1 powiatowi na realizację łącznie 41 zadań. Wśród nich 680 tys. złotych przeznaczono gminie Jabłonka na remont drogi Zawodzie do Targowicy w Orawce.

ZOBACZ TAKŻE: Więcej pieniędzy z budżetu na drogi lokalne

Dodatkowo 7 września 2018 r. gminy Kamienica i Ochotnica Dolna otrzymały promesy na łączną kwotę 3 910 000,00 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na dofinansowanie realizacji łącznie 7 zadań w zakresie m.in. remontu dróg gminnych, kanalizacji sanitarnej, zabezpieczeń boiska przy szkole podstawowej i zabezpieczeń ośrodka kultury. Szkody te powstały podczas intensywnych opadów atmosferycznych w lipcu bieżącego roku.

– Bardzo dziękuję panu ministrowi J. Brudzińskiemu za tak szybką reakcję. Jeszcze niespełna dwa miesiące temu część gmin w naszym województwie zmagała się z żywiołem. Potem przyszedł czas na usuwanie skutków obfitych opadów deszczu. Dziś, wraz z panem ministrem Kozłowskim, z ogromną satysfakcją wręczamy promesy przedstawicielom gmin Kamienica i Ochotnica Dolna. Wierzymy, że przekazane w ekspresowym tempie środki rządowe pomogą szybko naprawić powstałe szkody – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Źródło i fot. MUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.