Charytatywny turniej piłkarski w Zubrzycy Dolnej

W niedzielę na boisku sportowym w Zubrzycy Dolnej odbył się Turniej Charytatywny na rzecz misjonarza dr. O. Władysława Madziara.

Podczas rozgrywek obecny był sam O. Władysław Madziar. Była to ostatnia okazja do Tego by z nim porozmawiać i pożegnać się na kolejne 3 lata misji w Afryce, w Ghanie. Misjonarz również podziękował wszystkim, za pomoc, życzliwość i bezinteresowną ofiarność na Jego rzecz. W szczególny sposób wręczył ministrantom i rodzicom pamiątkowe kubki w podziękowaniu za bezinteresowne rozprowadzanie Jego książeczki „Cierpliwość wobec siebie” na Orawie.

Do Turnieju zgłosiło się 8 drużyn. Rywalizacja była zacięta i na wysokim poziomie,a finał rozegrał się późnym wieczorem. Jak przyznają sami organizatorzy nie sposób tutaj wymienić z imienia i nazwiska osób, które przyczyniły się do zorganizowania Tego Turnieju – ale składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili w jakikolwiek sposób do tego, że ten Turniej się odbył.

W niedzielę, 9 września 2018 r. na boisku sportowym w Zubrzycy Dolnej odbył się Turniej Charytatywny na rzecz misjonarza…

Opublikowany przez Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej Poniedziałek, 10 września 2018

 

O. Władysław Madziar SVD – 1991 r. wstąpił do Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie. W październiku 1997 roku, wyjechał do Irlandii na przygotowanie przed pracą misyjną w Ghanie. 7 października 2001 r. w Pieniężnie przyjął święcenia diakonatu z rąk ks bp Stefana Regmunta. 26 maja 2002 r. z rąk ks bp Jana Szlagi przyjął święcenia kapłańskie. 9 czerwca w Kościele parafialnym odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą Prymicyjną, na którą z Ghany przybył czarnoskóry werbista ordynariusz Diecezji Yendi w Ghanie, ks bp Vincenty Sowah Boi-Nai. We wrześniu tego samego roku wyjechał tam do pracy misyjnej w Chereponi. W 2008 r zostaje skierowany na studia do Rzymu na „Uniwersytecie Gregoianum”. Po zakończeniu studiów zostaje powołany na stanowisko rektora w CFC i uczy w Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym dla 5 diecezji w północnej Ghanie w mieście Tamale, gdzie pracuje i wykłada dogmatykę.

Źródło i fot. Parafia Zubrzyca Dolna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.