Lekkoatletyczne sukcesy młodych orawian z rabczańskiego MKS-u

Poprawiony o dwie sekundy rekord życiowy Piotra Kidonia  w biegu na 400 metrów Mistrzostw Polski U-20 przez płotki i 8. m-ce Wojciecha Galika w trójskoku w Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18. To ostatnie sukcesy młodych orawskich lekkoatletów z Zubrzycy Dolnej i Jabłonki doskonalących swoje umiejętności w barwach klubu MKS Rabka-Zdrój.

 

W dniach 27-29 lipca na Stadionie Śląskim Wojciech Galik brał udział w Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18 w Lekkiej Atletyce w skoku w dal oraz trójskoku. W trójskoku przebrnął eliminacje i dostał się do finału A w którym znalazło się 12 najlepszych zawodników zajmując w nim 8 miejsce w Polsce. Startował też w drugiej dyscyplinie w skoku w dal zajmując 16 miejsce.


Piotr Kidoń zakwalifikował się do Mistrzostw Polski U-20 w biegu na 400 metrów przez płotki, które odbyły się we Włocławku w dniach 22-24 czerwca zdobywając 10 miejsce w Polsce. Zawodnik z Jabłonki znalazł się wśród 24 najlepszych biegaczy na tym dystansie w Polsce. W dwóch startach eliminacyjnym i finale pobił swój rekord życiowy o prawie 2 sekundy, obecnie wynosi on 56.70.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.