Motocykliści z Orawy pamiętają o ofiarach wypadku w Podwilku

W Podwilku uczczono pamięć finlandzkiej pary motocyklistów, którzy przed rokiem zginęli w tragicznym wypadku.

W miejscu gdzie para podróżująca po Europie spotkała śmierć, członkowie Grupy Motocyklowej Orawa wykonali i zamontowali pamiątkową tabliczkę. Dokładnie w rocznicę tragicznego wypadku wraz z rodziną ofiar złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło 7 lipca 2017 r., gdy na drodze krajowej w Podwilku samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym podróżowała para motocyklistów. Jednoślad stanął w ogniu, a jego pasażerowie ponieśli śmierć na miejscu, mimo podjętych prób reanimacji przez służby ratunkowe.

ZOBACZ TAKŻE: Śmiertelny wypadek w Podwilku. Nie żyją dwie osoby.

3 thoughts on “Motocykliści z Orawy pamiętają o ofiarach wypadku w Podwilku

 • 8 lipca 2018 at 16:25
  Permalink

  UU słabiutko z poziomem nauczania w Podszklu.

  Reply
 • 8 lipca 2018 at 11:05
  Permalink

  Proszę o wprowadzenie korekty językowej w pierwszym zdaniu nagłówka artykułu. Nie „finlandzkiej pary motocyklistów”, ale „FIŃSKIEJ pary motocyklistów”. Nie ma takiego przymiotnika jak finlandzka, finlandzkie. Za to jest fińska, fiński. Używajmy poprawnej polszczyzny, zwłaszcza bawiąc się w dziennikarstwo. Pozdrawiam, nauczyciel języka polskiego z Podszkla

  Reply
  • 8 lipca 2018 at 11:37
   Permalink

   Rażący Pana przymiotnik istnieje! O “fińskiej” parze musielibyśmy pisać w przypadku pewności, że mowa jest o przedstawicielach narodu fińskiego. Gdy zaś wiemy, że ofiary pochodziły z Finlandii (mogły być przedstawicielami innej grupy narodowej z obywatelstwem tego państwa) określić je można jako “finlandzkie”, bo kluczowe jest tu odniesienie do państwa pochodzenia, a niekoniecznie do grupy narodowej.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.