Szczęśliwy finał poszukiwań 61-letniego mężczyny i 7-letniego chłopca

Oddalenie się dziecka i stracenie z oczu ojca – dwie rodzące obawy sytuacje zakończyły się szczęśliwym bilansem: zaginęły dwie osoby i dwie zostały odnalezione.

W piątek po godz. 16:00 dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 61-letniego mieszkańca gminy Lipnica Wielka. Mężczyzna wspólnie z rodziną wybrał się do lasu na grzyby, kiedy się oddalił zaniepokojona córka zgłosiła jego zaginięcie. W poszukiwaniach udział brali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komisariatu Policji w Jabłonce, Nieetatowa Policyjna Grupa do Działań Poszukiwawczych, przewodnik z psem, GOPR, strażacy z OSP Kiczory i OSP Lipnica Wielka oraz okoliczni mieszkańcy. Osoby biorące udział w poszukiwaniach informowały o prowadzonej akcji poszukiwawczej wszystkich napotkanych w lesie przekazując rysopis zaginionego i po kilku godzinach 61-latek został odnaleziony przez jednego z grzybiarzy. Mężczyzna był wyziębiony i skarżył się na ból kolana, została mu udzielona pomoc medyczna, a następnie został przekazany córce.

Natomiast w poniedziałek po godzinie 17:00 dyżurny został powiadomiony o zaginięciu 7-latka, do którego doszło na terenie gminy Jabłonka. Chłopiec w trakcie odwiedzin u babci niespostrzeżenie wyszedł z podwórka i poszedł do pobliskiego lasu. Zaniepokojona matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie. W międzyczasie chłopiec został odnaleziony w sąsiedniej miejscowości przez przypadkowe osoby, które zwróciły uwagę, że spaceruje samotnie, bez butów i jest cały przemoczony.

Źródło: KPP Nowy Targ

POLICJA APELUJE!
Wybierając się do lasu zachowajmy ostrożność. Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie, zbieranie jagód, czy grzybów. Starajmy się nie wybierać do lasu samotnie, a w przypadku zbiorowego wyjazdu należy bezwzględnie utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi osobami. Warto mieć przy sobie telefon, aby w przypadku zagubienia się wezwać pomoc.

Pamiętajmy też o bezpieczeństwie najmłodszych. Małe dzieci nie są świadome istniejących zagrożeń, dlatego tak ważna jest uwaga i opieka rodziców. Uczmy też dzieci tego jak się nazywają i gdzie mieszkają, telefonów kontaktowych, a także jak się zachować w przypadku zagubienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.