Święto strażaków w Lipnicy Wielkiej z nowym samochodem gaśniczo-ratowniczym

Jubileuszu 90-lecia powstania miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przekazanie nowego samochodu gaśniczo-ratowniczego uroczyście obchodzono w Lipnicy Wielkiej.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzęt dla strażaków od Ministerstwa Sprawiedliwości dzięki posłowi Edwardowi Siarce

Uroczystość odbyła się dnia 17 czerwca br. w Lipnicy Wielkiej Murowanicy. Zaproszeni goście, wśród których były poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych jednostek strażackich z Polski i Słowacji, zebrały się na Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi. Proboszcz Andrzej Pawlak w homilii podkreślił ofiarność strażaków w niesieniu pomocy mieszkańcom oraz nawiązał do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po zakończonej liturgii pododdziały i poczty sztandarowe przemaszerowały na plac przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Murowanicy gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, rozpoczęta wciągnięciem flagi narodowej na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego. Mazurek Dąbrowskiego zagrała Orkiestra Dęta OSP w Lipnicy Wielkiej.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w Lipnicy Wielkiej

Zasadniczym punktem uroczystości było poświecenie i przekazanie strażakom nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault D16 zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Przedstawicielem dysponenta środków Ministerstwa Sprawiedliwości, był poseł Edward Siarka, prezes Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, który wraz z Wendelinem Janowiakiem został uhonorowany Medalem Św. Łukasza, przyznawanym za szczególne zaangażowanie na rzecz Gminy Lipnica Wielka oraz społeczności lokalnej. Następnie poszczególni druhowie otrzymali medale za zasługi dla pożarnictwa, a przedstwawiciel strażaków ze Słowacji uhonorował kolejne osoby za prowadzoną współpracę.

Źródło: UG Lipnica Wielka
Fot. B. Kowalczyk

One thought on “Święto strażaków w Lipnicy Wielkiej z nowym samochodem gaśniczo-ratowniczym

  • 23 czerwca 2018 at 19:04
    Permalink

    Czy Jazowski jest strażakiem??
    Podobno otrzymał srebrny medal!! Panie redaktorze prosimy o wyjaśnienie dlaczego w tekście!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.