„Prymitywny pomnik” Piotra Matery

„Prymitywny pomnik” – pod takim tytułem ukazał się debiutancki tomik poezji Piotra Matery. W niedzielę 10 czerwca br., w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbyła się promocja tego wydawnictwa, którą niezwykle wzruszająco i ekspresyjnie poprowadził sam Autor.

Publikacja ukazała się nakładem „Eikon Plus” i wzbogacona została grafikami regionalnymi Moniki Tlałki. W spotkaniu literackim uczestniczyli: Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jerzy Jazowski, Proboszcz Parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Murowanicy Andrzej Pawlak, nauczyciele, samorządowcy, siostry zakonne oraz młodzież i dzieci. Było ono doskonałą okazją do zapoznania się z utworami poetyckimi zarówno tymi napisanymi w gwarze orawskiej jak również literackimi. W wierszach Autor odważnie mówi o swoich poglądach, przemyśleniach, zawodach a nawet rozczarowaniach.

Na zakończenie wieczornicy, podziękowania i gratulacje złożył Piotrowi Wójt Gminy Bogusław Jerzy Jazowski, życząc dalszego rozwoju na polu literackim. Do życzeń i podziękowań dołączyli się wszyscy zebrani, którzy podczas promocji mieli możliwość nabycia tomiku poezji z autografem Autora. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej, nastrojowej i serdecznej atmosferze.

St. Kucek / źródło UG Lipnica Wielka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.