Uczniowie z Jabłonki Mistrzami Małopolski w szczypiorniaku

Podczas wojewódzkich finałów w piłce ręcznej uczniowie z Jabłonki sięgnęli po złoto! Teraz czeka ich występ w Mistrzostwach Polski.

10 maja do Tarnowa przyjechało 6 najlepszych drużyn wyłonionych w półfinałach wojewódzkich. Podczas rozegranych eliminacjach w grupach, Jabłonczanie wygrali swoje mecze z Wiśniczem 16:7 i Libuszą 14:11. W meczach o medale wygrali ze szkoła z Libiąża 12:6 i w meczu o złoto pokonali swoich rówieśników ze szkoły sportowej z Krakowa 13:12. Szczypiorniści z Jabłonki wywalczyli tym samym prawo reprezentowania naszego województwa w Mistrzostwach Polski, które odbędą się od 31.05-03.06.2018r w Głuchołazach na Śląsku.

To ogromny sukces na który pracowaliśmy 3 lata! Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim zawodnikom za poświęcenie, wyrzeczenia i godziny treningów na hali sportowej! Jesteście najlepsi! – podsumowuje opiekun zespołu Jakub Janczy.

Skład drużyny: Chowaniec Norbert, Janczy Mateusz, Knaga Grzegorz, Kubacka Kamil, Piekarczyk Maciej, Polański Rafał, Styruła Filip, Zahora Karol, Biernat Maksymilian, Bugajski Filip, Makuch Szymon, Wójt Szymon.

Źródło i fot: UGJ

One thought on “Uczniowie z Jabłonki Mistrzami Małopolski w szczypiorniaku

  • 13 maja 2018 at 22:00
    Permalink

    Taki sukces brawo ciekawe czy wlodarz gminy przypisze sobie ten sukces szkoda ze nie mam wsparcia ze strony gminy jest potencjal Kuba super powodzenia

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.