Policjanci z Jabłonki ujęli złodziejkę grasującą po Podhalu i Orawie

To miała być kolejna okazja na szybkie wzbogacenie się. Jednak 21-letnia złodziejka na długo zapamięta kradzież dokonaną w Jabłonce, przez którą wpadła w ręce miejscowej policji.

30 kwietnia policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego w jednym z pensjonatów na terenie Jabłonki. Następnego dnia w trakcie przejazdu w miejscowości Zubrzycy Górnej zauważyli mężczyznę i kobietę wyglądem przypominających sprawców przestępstwa. W trakcie rozmowy kobieta przyznała, że poprzedniego dnia dokonała kradzieży telefonu komórkowego oraz gotówki z jednego z pokoi. W związku z tym para została przewieziona do Komisariatu Policji w Jabłonce, gdzie w trakcie przesłuchania okazało się, że kobieta posługuje się danymi swojej siostry i przedmiotowa kradzież nie była jedyną jakiej dokonała na terenie powiatu nowotarskiego.

Okazało się, że w okresie od połowy marca do końca kwietnia br. podejrzana dokonała kradzieży z włamaniem do domu w miejscowości Ciche, kradzieży z włamaniem do domu w miejscowości Piekielnik oraz kradzieży roweru o wartości 1000 zł w miejscowości Ciche.

21-letnia mieszkanka gminy Jaworzyna Śląska została zatrzymana i przesłuchana. Przyznała się do zarzucanych jej czynów oraz dobrowolnie poddała się karze 1,5 roku bezwzględnej kary pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.