Orawska Polonia na spotkaniu z Prezydentem RP w USA

W Millennium Park w Chicago Para Prezydencka spotkała się z przedstawicielami Polonii mieszkającymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki. To najważniejsze wydarzenie polonijne na świecie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości.

– Proszę, abyście byli razem, żebyście tworzyli siłę wspierającą Polskę i polskość tutaj w Stanach Zjednoczonych, proszę was oto także po to, żeby wszyscy amerykańscy politycy czuli, że Polacy w Ameryce, że Polonia, to jest wielka siła także polityczna – zaapelował Prezydent Andrzej Duda w sobotę w Millennium Park w Chicago na spotkaniu z Polonią.

Wśród przedstawicieli Polonii mieszkającej w USA, którzy uczestniczyli w spotkaniu z prezydentem Dudą byli m.in. Orawianie zrzeszeni w Związku Podhalan w Ameryce.

 

 

 

 

 

 

 

Prezydent podziękował naszym rodakom mieszkającym za Oceanem za ich “dumę i postawę”. – Proszę was, żebyście nadal byli zawsze z nami, wspierali Ojczyznę swoich dziadków, swoich rodziców, żebyście byli z Polską – powiedział Prezydent.

Podziękował także m.in. polskim nauczycielom. – Jakże trudno byłoby zachować polskość, gdyby nie wasza praca edukacyjna z młodzieżą, dziękuję za uczenie polskiego języka, za uczenie o Polsce, o polskiej historii, budowanie postaw patriotycznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.