Biathlonowe zmagania w Lipnicy Wielkiej

W letniej aurze Polski Związek Biathlonu przeprowadził w Lipnicy Wielkiej imprezę popularyzującą zimową dyscyplinę sportu. Zmagania ponad setki uczestników obserwowała i wspierała Magdalena Gwizdoń, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Turynie, Vancouver i Soczi.

Zawody przeprowadzone zostały 26 maja 2018 r. na boisku sportowym w Lipnicy Wielkiej-Centrum. „Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji.

Program „Upowszechnianie biathlonu wśród dzieci i młodzieży” jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, który w założeniu jest programem sportowo-społecznym, adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych, realizowanym przez Polski Związek Biathlonu przy współpracy z uczniowskimi klubami sportowymi, klubami biathlonowymi, samorządami oraz stowarzyszeniami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

Wyniki na stronie lipnicawielka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.