„Biathlon Dla Każdego” w Lipnicy Wielkiej

Zawody Biathlonowe bez śniegu? Pod Babią Górą wszystko jest możliwe. Udział w imprezie w Lipnicy Wielkiej zapowiedzieli m.in. Olimpijczycy z Pyong Czang!

Polski Związek Biathlonu, Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej organizują masową imprezę biathlonową dla dzieci, młodzieży, oraz mieszkańców Lipnicy Wielkiej oraz gości. Zawody przeprowadzone zostaną w dniu 26 maja 2018 (sobota) od godz. 12,00 na boisku sportowym w Lipnicy Wielkiej-Centrum.

„Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji.

Program „Upowszechnianie biathlonu wśród dzieci i młodzieży” jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, który w założeniu jest programem sportowo-społecznym, adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych, realizowanym przez Polski Związek Biathlonu przy współpracy z uczniowskimi klubami sportowymi, klubami biathlonowymi, samorządami oraz stowarzyszeniami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

Udział w zawodach zapowiedzieli przedstawiciele Polskiego Związku Biathlonu, oraz Olimpijczycy z Pyong Czang Magdalena Gwizdoń oraz Krystyna i Grzegorz Guzikowie.

Zapisy na stronie www.biathlon.com.pl w zakładce Biathlon dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.