Znów “Bliżej Pszczół”

Jerzy Jabłoński powtórzył osiągnięcie sprzed roku zostając ponownie finalistą ogólnopolskiego konkursu “Bliżej pszczół”.

W dniach 22 i 23 marca 2018 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył się drugi etap II Ogólnopolskiego Konkursu zatytułowanego „Bliżej Pszczół”.

Po pierwszej turze, w której wzięło udział blisko 800 uczniów z całe Polski, do drugiego etapu zakwalifikowały się 32 osoby z poziomu ponad gimnazjalnego i 35 osób z poziomu gimnazjalnego. Wśród finalistów znalazł się także uczeń czwartej klasy o profilu weterynaryjnym przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu – Jerzy Jabłoński z Jabłonki na Orawie.

Etap drugi konkursu składał się z części teoretycznej – testu z wiedzy o pszczole, pszczelarstwie i roślinach miododajnych oraz z części praktycznej obejmującej wiedzę z zakresu anatomii pszczoły miodnej, sprzętu pszczelarskiego i roślin atrakcyjnych dla pszczół. Oprócz udziału w konkursie, uczestnicy byli słuchaczami konferencji naukowej “Pszczoła w mieście”.

Jerzy Jabłoński zwierzętami pasjonuje się od dzieciństwa i znalazło to odzwierciedlenie w wybranym przez niego kierunku kształcenia zawodowego. Szczególnym przedmiotem jego zainteresowań są pszczoły, którymi opiekuje się od kilku lat. Gratulujemy Jerzemu rozległej wiedzy na temat pszczół i pszczelarstwa oraz zakwalifikowania się do finału. Życzymy także dalszych sukcesów i zapraszamy młodych miłośników pszczelarstwa do konkursu w przyszłym roku.

Jano

ZOBACZ TAKŻE: Orawianin “bliżej pszczół”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.