VIII Memoriał Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego

Entuzjaści piłki ręcznej po raz kolejny będą świadkami zaciętej rywalizacji pomiędzy drużynami z Orawy i z Grodkowa. 3 marca 2018 – sobota – odbędzie się VIII Memoriał w Piłce Ręcznej Pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Jabłonce.

Ósma edycja turnieju nie schodzi z poziomu, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Poza głównymi rozgrywkami, będzie też rywalizacja dzieci oraz seniorów, a dzięki obecności gości ze słowackiego Bardejowa organizacja wchodzi na poziom międzynarodowy. W meczu otwarcia zmierzą się nauczyciele i sponsorzy z rodzinami zmarłych profesorów.

Pomysł na organizację turnieju w piłce ręcznej zrodził się jako potrzeba oddania hołdu zmarłemu w 2010 r. Zdzisławowi Galikowi, który był promotorem tej dyscypliny sportu na Orawie. W kolejnych latach, gdy odchodzili kolejni nauczyciele wychowania fizycznego – Józef Machaj i Marek Madeja – młodzi ludzie postanowili jednocześnie przywoływać i pamięć o nich.

ZOBACZ TAKŻE: Nauczyciele W-Fu, którzy zachęcają do sportu nawet po śmierci

Obecnie memoriał cieszy się rosnącą popularnością, co idzie w parze z rozwojem szczypiorniaka na Orawie. Ważny jest również przekaz, że młodzież na Orawie ma nie tylko wielki entuzjazm, ale również pamięta o ważnych osobistościach. Ich czynny udział i zaangażowanie rokrocznie nadaje kształt temu wydarzeniu.

 

 

Tak było rok temu:

VII Memoriał

Tak było rok temu!!!Szykujcie formę sportową na 03.03

Opublikowany przez TSR Orawa na 14 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.