Podsumowanie ministerialnego wsparcia dla strażaków

W Rabce-Zdroju Zbigniew Ziobro podsumował pilotażową edycję wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Funduszu Sprawiedliwości i zapowiedział jego rozszerzenie na całą Polskę. Z ministrem sprawiedliwości spotkali się przedstawiciele doposażonych jednostek.

W zreformowanym Funduszu Sprawiedliwości, działającym od września 2017 r. kwotę 10 mln. zł Minister Sprawiedliwości na przeznaczył na wsparcie dla jednostek OSP. Środki te pochodzą ze kar, które sądy nakładają na sprawców przestępstw, m.in. tych drogowych. Teraz te same pieniądze pomogą strażakom ratować ludzi.

Beneficjentami pilotażowego programu zostali strażacy z Województwa Małopolskiego. Na Orawie, kwotę 800 tys. zł przeznaczono dla gminy Lipnica Wielka na zakup samochodu ratowniczo-technicznego dla jednostki z Murowanicy. To jeden z trzynastu pojazdów, o które wzbogacili się strażacy (m.in. OSP z Czarnego Dunajca, Raby Wyżnej i Cichego). Do innych OSP trafiły m.in. torby medyczne PSP-R1, defibrylatory oraz narzędzia hydrauliczne.

Już podczas konferencji prasowej inaugurującej program Zbigniew Ziobro podkreślił, że osobą szczególnie zabiegającą o wsparcie dla strażaków ochotników był poseł Edward Siarka.

Podczas spotkania ze strażakami w Rabce-Zdroju minister sprawiedliwości zapowiedział, że w bieżącym roku do jednostek w całej Polsce trafi 100 mln zł.

‪Rozpoczynamy uroczyste przekazanie Ochotniczym Strażom Pożarnym (#OSP) z województwa małopolskiego sprzętu zakupionego w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Michał Woś

Opublikowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na 31 stycznia 2018

LIVE: Konferencja prasowa ministrów Zbigniew Ziobro, Michał Woś oraz posła Edwarda Siarki. Ponad 100 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na sprzęt ratowniczy dla strażaków! #OSP

Opublikowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na 31 stycznia 2018

LIVE: Uroczystość przekazania sprzętu zakupionego w ramach Funduszu Sprawiedliwości z udziałem ministrów Zbigniewa Ziobro i Michała Wosia.

Opublikowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na 31 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.