Poseł Siarka przekazał w Jabłonce sprzęt dla strażaków

Sprzęt ratowniczy mający służyć ofiarom wypadków drogowych trafił do strażaków z gminy Jabłonka. Doposażenie było możliwe dzięki środkom ze specjalnego funduszu uruchomionego przez Ministerstw Sprawiedliwości.

M.in. torby medyczne PSP-R1, defibrylatory oraz narzędzia hydrauliczne przedstawicielom poszczególnych jednostek reprezentowanych przez członków Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP wręczył poseł Edward Siarka.

Spytkowice i Jabłonka na trasie gmin w których przekazałem wraz z Wójtami nowy sprzęt ratowniczy dla strażaków zakupiony z Funduszu Sprawiedliwości.

Opublikowany przez Edward Siarka na 8 stycznia 2018

 

ZOBACZ TAKŻE: Sprzęt dla strażaków od Ministerstwa Sprawiedliwości dzięki posłowi Edwardowi Siarce

Każda z jednostek gminy Jabłonka otrzymała torbę ratowniczą PSP R1. Ponadto 5 pilarek ratunkowych oraz 5 najaśnic trafiło do Chyżnego, Lipnicy Małej, Zubrzycy Dolnej, Orawki oraz Podwilka. Natomiast jednostka z Jabłonki doposażona została w zestaw hydrauliczny, a OSP Zubrzyca Górna otrzymała uniwersalne narzędzia hydrauliczne składające się z wyważacza do drzwi, przecinaka do pedałów oraz podpory stabilizujące.

Z 10 mln złotych skierowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości na wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Małopolsce kwota 800 tys. zł została przydzielona dla gminy Lipnica Wielka na zakup samochodu ratowniczo-technicznego dla jednostki z Murowanicy. To jeden z trzynastu pojazdów, o które wzbogacą się małopolscy strażacy (m.in. OSP z Czarnego Dunajca, Raby Wyżnej i Cichego).

Środki przeznaczone przez ministra sprawiedliwości dla jednostek OSP pochodzą z kar, które sądy nakładają na sprawców przestępstw, m.in. tych drogowych. Teraz te same pieniądze pomogą strażakom ratować ludzi.

One thought on “Poseł Siarka przekazał w Jabłonce sprzęt dla strażaków

  • 9 stycznia 2018 at 15:18
    Permalink

    super, że sprzęt otrzymały gminy, tylko część sprzętu nie będzie mogła być używana gdyż strażacy nie mają szkoleń w tym zakresie. Może jedna drużyna w gminie zwykle pierwszego reagowania ma przeszkolone osoby i sprzęt się sprzyda – a pozostałe osiem czy siedem ma sprzęt a nie wie jak się z nim obchodzić bo nie ma szkoleń

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.