Orawskie zakonnice i orkiestra nagrodzone Medalami Pamiątkowymi Podhala

Siostry Albertynki posługujące w Jabłonce i Lipnicy Wielkiej oraz wielkolipnicka Orkiestra Dęta zostały uhonorowane powiatowymi medalami. Dyplomy i podziękowania trafiły również do orawskich nauczycieli.

Tradycyjne noworoczne spotkanie “U Starosty” odbyło się 4 stycznia siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu. Jak zawsze stanowiło ono okazję do podsumowania minionego roku, podziękowań, wręczenia medali, nagród i złożenia życzeń na Nowy 2018 rok.

Starosta Krzysztof Faber w swym wystąpieniu mówił o zrealizowanych inwestycjach i planach na 2018 rok. Podziękował dyrektorom jednostek powiatowych, wójtom i burmistrzom, parlamentarzystom i pracownikom starostwa. Zgodnie z kilkuletnim zwyczajem w czasie spotkania wręczono Medale Pamiątkowe Podhala. Medale za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego otrzymują wyjątkowi ludzie.

W gronie laureatów nie zabrakło przedstawicieli Orawy. Za zasługi dla Powiatu Nowotarskiego nagrodzono Orkiestrę Dętą w Lipnicy Wielkiej – pod batutą kapelmistrza Mariana Sułkowskiego, której historia sięga jeszcze lat rozbiorowych, a odnosiła sukcesy w nowosądeckim przeglądzie „Echo Trombity”, koncertowała m.in. w Częstochowie, Licheniu i na Słowacji. Uhonorowano również Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim – które w duchu miłosierdzia chrześcijańskiego prowadzi na terenie powiatu 3 Domy Zgromadzenia: w Lipnicy Wielkiej, Grywałdzie i Tylmanowej, a także jako placówka parafialna w Jabłonce, niosąc posługę charytatywną, prowadząc katechizacje, świetlice i schole, pracując w służbie zdrowia.

Ponadto pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za osiągnięcia w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej otrzymali m.in.: Piotr Męderak i Michał Wójt – dyrektor i nauczyciel Zespołu Szkól w Jabłonce, Izabela Litwiak i Stanisław Bugajski – dyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zubrzyce Dolnej oraz Bogusława Pilch i Janusz Kasprzak – dyrektor i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jabłonce.

Spotkanie uświetniły występy Chóru „Adoramus” ze Rdzawki pod dyrekcją Pana Marcina Zborka oraz Góralski Zespół ”Krzesany” z Cichego.

Na zakończenie spotkania Zarząd Powiatu Nowotarskiego: starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Władysław Tylka, urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki, członkowie zarządu powiatu Leszek Świder i Franciszek Sojka, przewodniczący rady powiatu Jan Krzak wraz z parlamentarzystami: Panią poseł Barbarą Bartuś i Edwardem Siarką złożyli obecnym życzenia noworoczne i jak tradycja każe – sypnęli owsem.

Źródło i fot.: Starostwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.