Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w Lipnicy Wielkiej

Samochód gaśniczy oraz sprzęt ratunkowy, który trafił do strażaków wielkolipnickiej gminy został w niedzielę zaprezentowany podczas uroczystości przy remizie OSP Murowanica. Ta właśnie jednostka cieszyć się może z nowego pojazdu. Pozostałe OSP otrzymały zestawy ratownictwa medycznego.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzęt dla strażaków od Ministerstwa Sprawiedliwości dzięki posłowi Edwardowi Siarce

Doposażenie było możliwe dzięki środkom z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości uruchomionego przez Ministerstw Sprawiedliwości, opartego na wpływach z kar, które sądy nakładają na sprawców przestępstw, m.in. tych drogowych. Teraz te same pieniądze pomogą strażakom ratować ludzi.

Z 10 mln złotych skierowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości na wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Małopolsce 800 tys. zł przydzielono gminie Lipnica Wielka na zakup samochodu ratowniczo-technicznego dla jednostki z Murowanicy. To jeden z trzynastu pojazdów, o które wzbogacą się małopolscy strażacy (m.in. OSP z Czarnego Dunajca, Raby Wyżnej i Cichego).

ZOBACZ TAKŻE: Poseł Siarka przekazał w Jabłonce sprzęt dla strażaków

Lipnica Wielka i radość wielka pod Babią Górą. Dziś mieszkańcy tej orawskiej miejscowości mogli podziwiać nowy samochód, który przekazałem dla OSP zakupiony z Funduszu Sprawiedliwości.

Opublikowany przez Edward Siarka Niedziela, 14 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.