Lipnickie Jasełka

Jasełka i koncert kolęd dla parafian od świętego Łukasza w Lipnicy Wielkiej przygotowała schola Exodus.

8 stycznia 2018 r. Schola Exodus przedstawiła Jasełka w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej. Narodziny Jezusa pokazane były w żartobliwy ale piękny sposób.

Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia trwały ponad dwa miesiące i cała Scholka była w nie zaangażowana. Wszystkie stroje i rekwizyty były wykonane przez nas ze znalezionych rzeczy. Pomagali nam również rodzice a nad wszystkim czuwał ks. Damian Obrał za co bardzo dziękujemy. Przedstawienie trwało około 20-30 minut a po nim Scholka wystąpiła z koncertem kolęd. Oprócz gitary do oprawy dołączyły się również skrzypce oraz kahon. Całość sprawiła że wszyscy mogliśmy znowu poczuć magię świąt. Po całym przedstawieniu i koncercie została zebrana ofiara na potrzeby Scholi Exodus.

Dziękujemy za tak liczną widownię i za ofiarę. To wszystko bardzo nas motywuje do dalszego działania i pracowania nad scholką. Jasełka były naprawdę piękne i wszyscy włożyli w nie swoje serce czas i cząstkę siebie. Mam nadzieję że dalej nasi wspaniali mieszkańcy będą nas tak motywować i nam pomagać.

Kasia Ponicka
Fot. Sonia Ponicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.