Krąg wsparcia ruszył na Orawie

Jedno z pierwszych w Polsce spotkań w formule “Giving circle” zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy. Organizacje sektora społecznego spotkały się z darczyńcami 11 grudnia br. w auli Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte.

“Giving circle” to zapożyczona z USA i Australii forma filantropii. Opiera się na formule spotkania przedstawicieli biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, podczas którego darczyńcy mają możliwość wsparcia wybranych przez siebie projektów społecznych, ich zdaniem najbardziej wartościowych. W czasie spotkania obie strony mają czas i możliwość bliższego poznania się, nawiązania relacji, znalezienia sojuszników ich misji i wartości, co w przyszłości może przyczynić się do nawiązania długotrwałej, owocnej współpracy.

Formuła funkcjonująca w Europie dopiero od kilku lat, w Polsce jest rozwijana przez Akademię Rozwoju Filantropii. Każde spotkanie “Giving circle” odbywa się wedle utartego schematu. Po nieformalnej części, wybrane organizacje prezentują swoją działalność i projekty, na które chciałyby pozyskać wsparcie finansowe. Następnie ich przedstawiciele opuszczają zgromadzenie. W tym momencie rozpoczyna się sesja podczas, której osoby z publiki mogą przekazać dowolne kwoty na dany cel. Po roku darczyńcy otrzymują raport z wykonania dofinansowanych projektów.

To było niesamowite spotkanie The Giving Circle pierwsze na Orawie i jeden z pierwszych w Polsce. Udało nam się dzięki…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy na 13 grudnia 2017

2 thoughts on “Krąg wsparcia ruszył na Orawie

 • 18 grudnia 2017 at 10:10
  Permalink

  Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę , powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
  Mat 6,2-4

  Reply
 • 16 grudnia 2017 at 19:55
  Permalink

  Co się stało z aulą?!?!?!?!?!? Mam nadzieje że to jednorazowa dekoracja.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.