Święto Niepodległości 2017

Przed nami 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do udziału w publicznych obchodach, śledzenia transmisji centralnych i świętowania w gronie rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: Orawska droga do Polski

Na Orawie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w Lipnicy Wielkiej. 9:40 zbiórka pocztów sztandarowych oraz delegacji pod Domem Ludowym. O godz. 10:00 w Kościele Parafialnym pw. św. Łukasza sprawowana będzie msza św. w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu występ orkiestry dętej i złożenie wieńców i zapalenie zniczy w miejscach pamięci.

O godz. 12.00 rozpoczną się główne uroczystości państwowe na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, po których ulicami stolicy przejdzie defilada wojskowa.

W Jabłonce o godz. 15:00 w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego odprawiona zostanie uroczysta msza św., po której na cmentarzu odbędzie się apel poległych i złożenie kwiatów na grobie por. Wendelina Dziubka – dowódcy Kompanii Spisko-Orawskiej i Legii Orawskiej. Następnie w Centrum Kultury Górnej Orawy odbędzie się okolicznościowa akademia z udziałem orkiestry dętej OSP w Jabłonce i SP nr 3 w Lipnicy Małej

Tradycyjnie polecamy też udział w obchodach organizowanych w Nowym Targu, który w 1918 r. stanowił organizacyjne centrum dążeń Orawian i Spiszaków do zjednoczenia się Polską.

One thought on “Święto Niepodległości 2017

  • 12 listopada 2017 at 00:31
    Permalink

    Zaczyna mi się podobać to że na Orawie wreszcie ludzie zaczynają świętować takie wydarzenia, z wyjątkami tzn. dzisiaj w całej Jabłonce wszystko zamknięte prócz składu budowlanego Palenik (biedny na dorobku )

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.