Ślubowanie pierwszoklasistów w Przywarówce

16 listopada 2017 roku odbyło się ślubowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 4 im. dr Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

Naszym dzieciom towarzyszył Bob-budowniczy i jego asystentka Marta, którzy sprawdzili ich wiedzę i umiejętności, czyli Kuba Antałczyk i Kasia Ponicka. Pierwszaki wiedziały, że aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej, trzeba udowodnić, że się jest tego godnym. Słowa przysięgi w ustach siedmiolatków brzmiały niezwykle poważnie – “Ślubuję być dobrym uczniem”. Ważną chwilą uroczystości było pasowanie, którego dokonała dyrektor szkoły mgr Janina Karkoszka zaś wychowawczyni mgr Lucyna Łowas wręczyła dyplomy. Rodzice przygotowali rożek ze słodyczami i poczęstunek. Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 4 im. dr Emila Kowalczyka życzyli sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym świadectwie. Koledzy ze starszych klas obiecali pomocną dłoń.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i bliskich. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci każdego z nich.Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

tekst: mgr Lucyna Łowas
zdj. Sonia Ponicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.