Parada Świętych u Brata Alberta

Listopad to dzień modlitwy za zmarłych, ale również czas wyraźniejszego spojrzenia w niebo, gdzie każdy z wierzących pragnie kiedyś się znaleźć. Dlatego w parafii św. Brata Alberta w Jabłonce Borach odbyła się 5 już Parada Świętych.

Dzieci z pomocą rodziców wcielały się w postacie świętych patronów z którymi chcą się całkowicie utożsamiać i naśladować. Jest to ogromnie ważne, żeby w czasach kiedy tracimy tożsamość religijną, właśnie takimi i podobnymi sposobami włączać w nasze życie postacie świętych. Utrwala to przede wszystkim wyznawaną przez nas prawdę wiary o tzw. Świętych Obcowaniu, i daje młodym konkretne wzorce do naśladowania. A chyba każdy z nas chce mieć tam gdzieś swojego Opiekuna w niebie.

Dlatego dziękuję serdecznie rodzicom za pomysły i podjęty trud przygotowania dzieci, a samym maluchom, za profesjonalne prezentacje. Niech dobro działa swoją siłą. Szczęść Boże.

Pozostało tylko jedno, w kolejne lata zaprosić do uczestnictwa w naszej Paradzie dzieci i młodzież z całej Orawy, co niniejszym już dzisiaj czynię, serdecznie zapraszając do udziału w Paradzie w roku 2018. Niech to dobre dzieło rozszerza się i ubogaca serca.

Ks. Grzegorz Łomzik – proboszcz parafii św. Brata Alberta w Jabłonce Borach

One thought on “Parada Świętych u Brata Alberta

  • 11 listopada 2017 at 12:31
    Permalink

    brawo dla Ksiedza! jest sam a tyle potrafi. w naszej parafi w Jablonce 3księży, zakonnice a nic nie robia! doslownie nic poza obowiązującymi mszami i siostry zamet miedzy dziecmi! szacunek i trzymam kciuki

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.