Czarnodunajeckie Katarzynki z orawskim akcentem

23 listopada 2017 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyły się Poetyckie Katarzynki, podczas których wyróżniony został zespół regionalny z Piekielnika.

Czarnodunajeckie Poetyckie Katarzynki to wieczór, podczas którego swoją twórczość prezentują mieszkańcy gminy. Wręczane są także nagrody za szczególne osiągnięcia dla kultury w Gminie Czarny Dunajec przyznawane przez Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza. W tym roku nagrodzono Gminny Zespół Regionalny „Watra” i Zespół Regionalny „Piekielnicanie” z Piekielnika.

Zespół Regionalny „Piekielnicanie” działający przy oddziale Związku Podhalan w Piekielniku uhonorowany został w szczególności za:
– I miejsce na Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej „Papieska Majówka” na Bachledówce w Czerwiennem dla duetu śpiewaczego 2016,
– II miejsca: na Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej „Papieska Majówka” na Bachledówce w Czerwiennem dla grupy śpiewaczej 2016, na Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” w Jabłonce dla grupy śpiewaczej 2016, na Przeziyracce Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie w tańcu zbójnickim 2017,
– III miejsca: „Orawski Zbyrcok” w Jabłonce dla kapeli zespołu 2016, na Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” w Jabłonce dla kapeli zespołu 2016, na Przeziyracce Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie w tańcu zbójnickim 2016.

Zespół z Orawy przygrywał podczas spotkania, w czasie którego ogłoszone zostały także wyniki Konkursu Poezji Uczniowskiej „Święto Młodych Poetów” zorganizowaną przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czerwiennem.

Źródło i fot.: UG Czarny Dunajec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.