Różaniec na orawskich kresach Rzeczypospolitej

W święto Matki Bożej Różańcowej granice Polski oplecione zostaną modlitwą. Na Orawie jej centrami będą kościoły w Jabłonce i Lipnicy Wielkiej.

Wielka modlitwa zaplanowana jest na 7 października 2017 r. – święto Matki Bożej Różańcowej. “Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata” – deklarują organizatorzy akcji.

Założeniem akcji, jest spotkanie na modlitwie w wyznaczonych przez diecezje kościołach stacyjnych, w których o 10:30 odbędzie się wprowadzająca konferencja, a następnie msza św. o 11:00 i adoracja Najświętszego Sakramentu. Potem wolontariusze skierują uczestników do “stref modlitwy” rozmieszczonych co kilkaset metrów wzdłuż całej granicy Polski. Modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 14:00

Na Orawie utworzono dwa kościoły stacyjne w Jabłonce – par. Przemienienia Pańskiego oraz w Lipnicy Wielkiej – par. św. Łukasza Ewangelisty.

rozaniecdogranic.pl

One thought on “Różaniec na orawskich kresach Rzeczypospolitej

  • 8 października 2017 at 20:35
    Permalink

    Austriacy uratowali swój kraj, Węgrzy uratowali swój kraj…….prze różaniec! Czas na nas!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.