Podwilczanki na podium

Podczas Mistrzostw Powiatu Nowotarskiego w biegach przełajowych świetny start zaliczyły uczennice z Podwilka. Stając na podium dziewczęta zostawiły za sobą ponad siedemdziesiąt rywalek.

Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach przełajowych odbyły się 27 września 2017 r. na lotnisku w Nowym Targu. Wystąpiło w nich łącznie 449 zawodników – W Igrzyskach Dzieci (grupa starsza + grupa młodsza) 146 chłopców i 127 dziewcząt, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 57 dziewcząt i 64 chłopców, w Licealiadzie 31 chłopców i 24 dziewczęta.

W kategorii dziecięcej, grupie starszej na podium stanęły uczennice szkoły podstawowej nr 1 w Podwilku. Klaudia Turwoń i Karolina Kowalczyk zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W tej samej kategorii, w grupie drużynowej chłopców na 11. miejscu uplasowali się przedstawiciele Podwilka, na 13. Podszkla oraz na 20. Podsarnia. U dziewcząt 9. miejsce dla Podwilka i 14. dla Podszkla. Ponadto w kategorii drużynowej dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczennice z Podwilka sklasyfikowano na 11. miejscu.

Źródło: PCK, szkoła.