Lekkoatletyczne laury licealistów z Jabłonki

Drużyna chłopców Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce wygrywa w klasyfikacji medalowej w Licealiadzie Powiatu Nowotarskiego – Indywidualna Liga LA Dziewcząt i Chłopców.

W dniu 5 października 2017r. na stadionie miejskim im. J Piłsudskiego w Nowym Targu odbyły się indywidualne mistrzostwa powiatu nowotarskiego szkół średnich. Wysokie miejsca indywidualne poszczególnych chłopaków z ZS Jabłonka zadecydowały o pierwszym miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej. Medale indywidualnie wywalczyli: Piotr Kidoń złoto na 200 i 400 m, Dawid Federak złoto w pchnięciu kulą, Maksymilian Danek srebro w skoku w dal, Dominik Smreczk srebro na 100m, Marcin Lichosyt brązowy medal w biegu na 100 i 200 m, Kacper Wdówka brąz w skoku w dal oraz Michał Pukowski brązowy medal w rzucie oszczepem. Medaliści mistrzostw powiatu zarówno chłopcy jaki i dziewczęta wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich w Tarnowie.

Drużyna dziewcząt ZS Jabłonka uzyskała w klasyfikacji medalowej III miejsce. Indywidualnie medale zdobyły: Natalia Trybuła – III miejsce w biegu na 100 m, Patrycja Paś – III miejsce w biegu na 400 m, Alicja Kubisiak – II miejsce w biegu na 800 m, Patrycja Kęsek – II miejsce w pchnięciu kulą, Angelika Mastela – IV miejsce w pchnięciu kulą, Natalia Trybuła, Natalia Podczerwińska, Gabriela Mieszczańczyk, Natalia Lichosyt wywalczyły III miejsce w sztafecie 4 x 100 m.

Naszą szkołę reprezentowali uczennice i uczniowie w składzie: Gabriela Danielewicz, Kęsek Patrycja, Alicja Kubisiak, Natalia Lichosyt, Angelika Mastela, Karolina Szlamczyk, Kupczyk Klaudia, Laskowska Patrycja, Mieszczańczyk Gabriela, Palenik Agnieszka, Paś Patrycja, Paś Agnieszka, Podczerwinska Natalia, Trybuła Natalia, Piotr Kidoń, Dawid Federak, Maksymilian Danek, Dominik Smreczak, Marcin Lichosyt, Kacper Wdówka, Michał Pukowski, Hubert Gróbarczyk, Hubert Nowak, Krystian Obyrtał, Szymon Szymek, Krystian Rafacz, Maciej Smoliński, Daniel Stasiak, Adrian Połusytok.

Mimo padającego deszczu i niskiej temperatury dziękujemy wszystkim lekkoatletom za udział poświęcenie, włożony wysiłek i zaangażowanie
– Michał Wójt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.