Brutalne porwanie 17-latka

Skandalicznego przestępstwa na 17-letnim mieszkańcu Orawy dopuściła się trójka mężczyzn w wieku od 16 do 27 lat. Nastolatek został porwany, pobity, okradziony, zaszantażowany a następnie porzucony w lesie po słowackiej stronie granicy. Oprawcy są już w rękach policji.

Do zdarzenia doszło w dniu 15 września 2017 roku przed godziną 6 rano trzech mężczyzn w wieku 27, 17 i 16 lat mieszkańcy powiatu nowotarskiego uprowadzili 17-letniego Orawianina. Wywieźli go do lasu na terenie Słowacji, pobili, po czym skradli mu telefon komórkowy, a następnie grożąc obcięciem palców dłoni zażądali podania hasła do konta na portalu społecznościowym. Po wszystkim poszkodowanego porzucili w lesie.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Jabłonki w wyniku podjętych czynności zatrzymali sprawców zdarzenia. Nieletniego po wykonaniu czynności zwolniono, natomiast pozostałych osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Na wniosek prokuratury w dniu 20 września 2017 roku Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec dwójki z nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, natomiast wobec nieletniego decyzje podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 3.

Źródło i fot. KPP Nowy Targ

4 thoughts on “Brutalne porwanie 17-latka

 • 5 października 2017 at 20:12
  Permalink

  JA JA JA OK GUT austrijoku!

  Reply
 • 3 października 2017 at 17:41
  Permalink

  oni byli z zaupia…to dla ciekawskich!!!

  Reply
 • 20 września 2017 at 21:28
  Permalink

  Witam moze ktos madrzejszy bedzie I napisze z kad byli ci inteligetni osobnicy .

  Reply
 • 20 września 2017 at 19:56
  Permalink

  Nieprzemysleli tego mozna bylo to zrobic z inaczej inaczej bez przypalu

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.