Magiczna sztuka w Jabłonce

Aktorzy Teatru Plejada z zaproszonymi do projektu dziećmi ze szkół orawskich i podhalańskich przygotowali wyjątkowe widowisko teatralne, którego orawska premiera odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Sztuka Anny Burzyńskiej w reżyserii Piotra Męderaka to teatralne widowisko interaktywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W błyskotliwy sposób opowiada o poszukiwaniu dobra. Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W sztuce grają zawodowi aktorzy oraz dzieci i młodzież wybrani z castingu. Przed publicznością wystąpią: Anna Bugajska, Magda Szczepanek, Hanna Zbyryt – Giewont, Magdalena Szlachta, Klaudia Wójcik, Karolina Kijak, Daniel Piskorz, Paweł Plewa, Piotr Męderak oraz dzieci i młodzież Edyta Limanówka, Paulina Możdżeń, Weronika Prylińska, Martyna Plewa, Martyna Wójcik, Kamila Karkoszka, Natalia Gwiżdż, Klaudia Gromczak, Paweł Gwiżdż.

Sztuka jest grana na teatralnych deskach Krakowa i Jaworzna. Tymczasem orawska premiera spektaklu odbędzie się 24 września o godz. 17:00 w auli Orawskiego Centrum Kultury. Ponadto 25 i 26 września sztuka będzie wystawiana również w godzinach dopołudniowych dla grup szkolnych.

Wstęp wolny. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc. Przed spektaklem wejście tylko w przypadku wolnych miejsc. Po spektaklu osoby chętne mogą złożyć dowolną darowiznę dla Fundacji Szkoła z Kulturą z Jabłonki działającą na rzecz edukacji i kultury dzieci i młodzieży z Orawy i Podhala. Rezerwacja biletów: tel. 182652317 i 721777791
* e-mail: bilety@plejada.org
* www.czary.plejada.org.pl

Organizatorzy: Teatr Plejada, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce
Fundacja Szkoła z Kulturą – Jabłonka, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.