Występy w królewskim mieście i spotkanie z Prezydentem RP

Pełne pozytywnych wrażeń dla młodzieży z Lipnicy Małej okazały się ostatnie dni sierpnia. Najpierw reprezentowali Orawę na scenie targów ludowych na Rynku Głównym w Krakowie, a kilka dni później podczas pobytu w Gdańsku spotkali się z Prezydentem Rzeczypospolitej.

Udział młodzieży ze stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Lipnicy Małej na scenie 41. Targów Sztuki Ludowej w Krakowie najpierw pokrzyżowała deszczowa pogoda, która w dniu zaplanowanego dla nich występu zmusiła organizatorów do odwołania wszystkich prezentacji. Jednak nazajutrz wszystko można było nadrobić już w promieniach ciepłego słońca.

ZOBACZ TAKŻE: Orawianie na krakowskim Rynku

Kilka dni później podczas pobytu w Gdańsku Małolipniczanie mieli szczęście spotkać na ulicy Prezydenta RP Andrzeja Dudę, który na okoliczność konferencji „Konstytucja dla obywateli, nie dla elit” organizowanej przez NSZZ Solidarność, składał kwiaty pod historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, gdzie wówczas przebywała zwiedzająca miasto młodzież. Zaskakujące spotkanie z głową państwa uwiecznione zostało wspólnym zdjęciem.

One thought on “Występy w królewskim mieście i spotkanie z Prezydentem RP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.