Dominika Grzybacz na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim

W tle 72. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju swoje osobne muzyczne recitale mają pianistki Domonika Grzybacz i Klara Kraj.

72. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju odbywa się między 4 a 12 sierpnia br. Muzyczna atmosfera udziela się w tych dniach całemu miastu, a z koncertowych sal w kawiarniany zakątek zabytkowej willi Polanica przenoszą ją pianistki Domonika Grzybacz i Klara Kraj.

Duet ma na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Są to m.in. wykonanie Koncertu na dwa fortepiany Francisa Poulenca podczas Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo” w Krakowie, występ na Festiwalu „Siedem nurtów” w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie z okazji 70–lecia Związku Kompozytorów Polskich, recitale na Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie” oraz podczas „Krakowskiej Jesieni Muzycznej”. Zespół ma na swoim koncie zdobycie I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie – Łomiankach, a także I miejsce oraz dwie nagrody specjalne podczas „Roma International Piano Competition” we Włoszech.

Źródło i fot. Villa Polanica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.