Szlak Dzwonnic Loretańskich – Konkurs Fotograficzny

Zrób artystyczne zdjęcia orawskich dzwonnic i wygraj nagrody – taką perspektywę stwarza konkurs fotograficzny projektu “Nasze Loretto”. Czas na nadsyłanie prac został wydłużony do 20 lipca.

Celem konkursu jest promocja wiedzy na temat dzwonnic loretańskich występujących na terenie Polski, jako dziedzictwo XVII-wiecznego kultu Matki Boskiej Loretańskiej. Jest to element projektu “Nasze Loreto – ogólnopolski szlak kaplic loretańskich” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Konkurs ma charakter otwarty bez ograniczeń wiekowych. Prace konkursu mogą przedstawiać dzwonnice loretańskie (bądź ich elementy) znajdujące się w określonych przez organizatora miejscach – wśród nich znajdują się obiekty zlokalizowane na Orawie: W Lipnicy Wielkiej (Skoczyki, Przywarówka i Kiczory), Lipnicy Małej, Zubrzycy Dolnej, Jabłonce, Podwilku (Danielki) i Harkabuzie.

Zdjęcia nadesłane na Konkurs muszą być wykonane w technice cyfrowej. Należy je przesłać do końca czerwca br. drogą elektroniczną n adres skrzebowa@osw.pl. Pula nagród w konkursie wynosi 3 tys. złotych.

Szczegóły regulaminu

One thought on “Szlak Dzwonnic Loretańskich – Konkurs Fotograficzny

  • 30 maja 2017 at 09:38
    Permalink

    Coś więcej na temat tych dzwonnic? Jest ich więcej, np.w Podsarniu, Dlaczego loretańskie? Kto wie?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.