Kolory i dźwięki lipnickiego święta

Typowe lipnickie klimaty i artystyczne podróże po świecie, a w końcu również energetyczny koncert w wykonaniu Mateusza Ziółki czekały na uczestników tegorocznego Święta Pasterskiego w Lipnicy Wielkiej

Świętowanie w Lipnicy Wielkiej rozpoczęło się Mszą św. w Ośrodku “Górska Przystań” . Następnie na leśnej scenie przed zebranymi występowały zespoły prezentujące góralski folklor: Zespół Orawskie Dzieci, Zespół Orawianie im. Heródka, Zespół Majeranki z Rabki-Zdroju, Kapela Kamraty z Sanoka. Dalekowschodnim klimatem powiało podczas pokazu UKS Seido Karate Orawa, by zaraz potem Zespół Ahaju Fusion Boliwia mógł przenieść widzów w etniczne rytmy muzyki indiańskiej z Ameryki Południowej. Na zakończenie emocje wśród publiczności rozgrzewał Mateusz Ziółko, który wraz z zespołem wykonał swoje największe przeboje.

Jak zawsze zainteresowaniem cieszyły się Konkursy Pasterskie: wspinanie na Moja, koszenie łąki, pilenie i rąbanie drzewa, strzelanie z bicza pasterskiego. Były stoiska twórców ludowych, bacy, książek regionalnych, degustacji potraw Stowarzyszenia Przyjazne Dolina Raby i Czarnej Orawy przygotowane przez nasz agroturystki, zabawy i konkursu Babiogórskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Nowy Targ oraz Stoisko Stowarzyszenia Rozwoju Orawy.

Fot. Sonia Ponicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.