Węgrzy tu byli

Wśród licznych osób odwiedzających zabytkowy kościół w Orawce, znalazła się w ostatnim czasie wyjątkowa grupa motocyklistów z Węgier.

Madziarzy odwiedzający perłę, wśród orawskich zabytków, z sentymentem patrzą na pamiątkę dawnej rozciągłości swojego państwa, gdzie polski lud u podnóży Babiej Góry oddawał cześć m.in. swiętym węgierskim monarchom. Ich wizyty poza zachwytem nad kunsztem drewnianej architektury i sztuki, mają w sobie coś z pielgrzymkowego nasroju.

Impulsem do odwiedzenia Orawki dla grupy motocyklowej Hunyadi Rend było zapoznanie się z albumem o zabytkowym kościele. Po zwiedzeniu kościoła, Węgrzy pomodlili się, a na pamiątkę przywiesili pod ołtarzowym krzyżem wstęgę w barwach narodowych.

W grupie ponad 8300 turystów, którzy w 2016 r. odwiedzili kościół w Orawce znalazło się 1724 Węgrów, co stanowi 1/3 obcokrajowców. O tym, co przyciąga tysięczne rzesze ludzi do Orawki przekonać się można w piątki, soboty i niedziele, kiedy po kościele oprowadza przewodnik. Szczegóły na stronie orawka-kościol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.