Pożegnanie woźnej

W piątek zakończył się rok szkolny. Akademia, rozdanie świadectw i można zaczynać wakacje. Tymczasem w jednej z lipnickich szkół show tego ulubionego przez uczniów dnia skradła… woźna!

W szkole podstawowej nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej pożegnano nie tylko rok szkolny ale również panią woźną Irenę, która ze szkołą związana była przez 22 lata. Było to rzadkie zwrócenie uwagi na ten aspekt pracy w oświacie. Uczniowie kl. V i VI pod okiem nauczycieli przygotowali krótkie przedstawienie które obrazowało jej pracę. Śmiechu było co nie miara a to dlatego też, że pani Irenie uśmiech nigdy z twarzy nie schodził. Były również podziękowania od Rady Rodziców którzy zawsze mogli liczyć na pomocną dłoń woźnej.

W dalszej części akademii był czas na podziękowanie nauczycielom i wręczenie uczniom wyróżnień, które poprzedziło rozdanie świadectw szkolnych.

Fot. Sonia Ponicka

One thought on “Pożegnanie woźnej

  • 20 lipca 2017 at 17:00
    Permalink

    Jak oglądam te zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w SP w Przywarówce i porównam to ze SP w Kiczorach to… ogarnia mnie smutek i złość, jak dyrektor jednej szkoły umie docenić i pożegnać pracownika po 20 latach pracy, a inny w tej samej sytuacji nie umie nawet podejść czy podać rękę w geście pożegnania. W szkole podstawowej w Kiczorach tego samego dnia też woźna odchodziła na zasłużoną emeryturę z podobnym stażem pracy w tym zawodzie jak Pani w Przywarówce. Ale niestety – na akademii stała z tyłu za uczniami, (w sp w Kiczorach uczniowie na akademii stoją, siedzą tylko zerówiaki) nie została nawet poproszona żeby usiąść, czy podejść do przodu jak to miało miejsce w Przywarówce. Krótkie podziękowanie od dyrektorki wysłuchała w miejscu, w którym stała, tzn. w tym tyle za uczniami, a kwiaty od rady rodziców odbierała po akademii w tłumie rozchodzących się dzieci… Pomyśleć jak poczuła się sama woźna?? Po zdjęciach widać też, że wszystkie dzieci w SP z Przywarówki dostały książki na zakończenie roku szkolnego, a w Kiczorach? książki dostaje tylko garstka najlepszych, reszta uczniów tylko patrzy. Dyrekcja w SP w Kiczorach już dawno powinna była zostać zmieniona. A swoją drogą ciekawe czy dyrektor ZSO wie, co się dzieje w szkołach.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.