Młodzi, zdolni i zainteresowani historią

Dwaj nastolatkowie ze Spytkowic przygotowali film o bitwie pod Jordanowem, w którym poruszyli również kwestię niemieckiej agresji na Polskę na odcinku orawskim. Ich praca zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na projekt historyczny.

ZOBACZ TAKŻE: Niemiecko-słowacka agresja na Polskę

Kilkunastominutowy film powstał na potrzeby ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt. “Póki nie jest za późno”, organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Jego celem jest rozbudzenie zainteresowania miejscami pamięci, obiektami i znakami, ich współczesnym stanem i historią. Także takich miejsc, które jeszcze tkwią w niepamięci.

Dzieło Dawida Pulita (19 l.), tegorocznego maturzysty z nowotarskiego “Goszczyńskiego” i Bartłomieja Dudy (12 l.) ucznia szkoły podstawowej nr 3 w Spytkowicach, okazało się najlepsze w gronie 63 prac, w które łącznie zaangażowało się 239 osób.

Filmy i historia to moja pasja, zajmuje się tym odkąd byłem małym chłopcem, a w ten projekt postanowiłem jeszcze wciągnąć właśnie młodszego kuzyna, m.in aby rozpalić w nim bakcyla historii – mówi Dawid Pulit – chcieliśmy pokazać, że młodzi również nie przechodzą obojętnie obok przeszłości. Autorzy filmu, historyczne wiadomości uzupełnili relacjami mieszkańców Spytkowic pamiętających wydarzenia czasu kampanii wrześniowej.

One thought on “Młodzi, zdolni i zainteresowani historią

  • 29 czerwca 2017 at 09:56
    Permalink

    Chwała bohaterom z 1939 r
    Chwała młodym bohaterom z 2017r.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.