Greckie podboje Orawian

Co można robić w nadmorskim greckim kurorcie? Najlepiej założyć kierpce, zawiązać warkocze i pokazać obcokrajowcom bogactwo orawskiego folkloru. Tak zrobiły dzieci z zespołu Orawianie, przebywając na międzynarodowym festiwalu “Music & Sea”.

Wielkolipnicki Zespół Orawianie im. Heródka w dniach 15-20 czerwca gościł na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Grecji. International Music and Dance Festival “Music & Sea” odbywający się w nadmorskiej miejscowości Paralia nie miał formuły konkursu, ale już przyjęcie zespołu z Orawy jest szczególnym wyróżnieniem, bowiem zostało oparte na weryfikacji dotychczasowego dorobku artystycznego.

ZOBACZ TAKŻE: Udawanie greka po orawsku

Wśród rówieśników z Bułgarii, Ruminii, Macedonii, Słowacji oraz Bośni i Hercegowiny, młodzież z Polski prezentowała walory orawskiego folkloru i poznawała dziedzictwo krajów pokrewnej kultury. Brak otoczki konkursowej rywalizacji pozwalał zwyczajnie bawić się nabytymi zdolnościami. Był również czas na zwiedzanie Aten, Akropolu, Meteory oraz na relaks na nadmorskiej plaży.

W śródziemnomorskiej scenerii Orawianie zdobyli poklask licznie uczestniczącej w festiwalu publiczności. Ich występy spodobały się na tyle, że zespół otrzymał z miejsca zaproszenia na kolejne festiwale w Macedonii i Hiszpanii.

Nie chciałem jechać z zespołem na kolejny już w tym roku festiwal konkursowy, a raczej żeby dzieciaki najzwyczajniej odpoczęły i pozwiedzały w nagrodę za ciężką pracę na próbach. – wyjaśnia opiekun zespołu Eugeniusz Karkoszka i relacjonuje: Długo i dużo można by pisać o naszym pobycie w Grecji, bo naprawdę jest o czym. Myślę jednak,że najlepiej nasz pobyt opiszą zdjęcia, uśmiechnięte i zadowolone buziaki naszych dzieci.

Źródło i fot. Zespół Orawianie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.