Gimnazjaliści z Podwilka z najlepszymi wynikami

Zakończenie roku szkolnego było okazją do świętowania osiągnięć uzyskanych przez gimnazjalistów z Podwilka. W egzaminie gimnazjalnym uczniowie szkoły im. ks. Jana Góralika byli najlepsi w gminie, a ich wyniki sięgały poziomu województwa i powiatu.

W egzaminie wieńczącym edukację gimnazjalną, uczniowie z Podwilka w przedmiotach: j.polski, przyroda oraz j. angielski i niemiecki uzyskali wyniki powyżej średniej powiatu nowotarskiego, a w historii i rozszerzonym j. angielskim nawet ponad średnią wojewódzką. Na okoliczność tego osiągnięcia, podczas zakończenia roku szkolnego gratulacje uczniom i nauczycielom składali wójt Gminy Jabłonka, Antoni Karlak i dyrektor CUW, Maria Staszkiewicz.

Uczniom klas trzecich, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami sportowymi wręczono markowe koszulki ufundowane przez Stanisława i Esterę Możdżeń. Warto również wspomnieć o realizowanym przez gimnazjum projekcie, we współpracy ze szkołą podstawową z Trzciany  na Słowacji(Základná škola Pavla Országha Hviezdoslava Trstená), w ramach którego uczniowie zaprzyjaźnionych placówek wspólnie poznają dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze pogranicza polsko-słowackiego.

2 thoughts on “Gimnazjaliści z Podwilka z najlepszymi wynikami

 • 28 czerwca 2017 at 19:45
  Permalink

  Młodzież coraz lepsza, nawet w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej dawała świadectwo wiary na Słowacji – szkoda tylko że tam tego święta nie ma. Człowiek to nie tylko umysł i ciało – to także dusza, który rodzic dba o nią u swej zdolnej pociechy?

  Reply
 • 27 czerwca 2017 at 18:11
  Permalink

  Aż papież się za głowę złapał z zachwytu jaką to mamy młodzież mądrą…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.