Orawscy strażacy w finale plebiscytu

Rozpoczął się finał głosowania w popularnym plebiscycie Gazety Krakowskiej na Strażaka Ochotnika Roku i Jednostkę OSP Roku w Małopolsce! W powiecie nowotarskim najlepiej wypadły kandydatury z Orawy.

Strażaków i Jednostki OSP wybierają czytelnicy biorący udział w głosowaniu smsowym. Dotąd wskazali ich w każdym z powiatów. W nowotarskim najlepsi okazali się Grzegorz Kuczkowicz z OSP Jabłonka oraz jednostka OSP Lipnica Mała. w czołówce pierwszego etapu głosowania byli również strażacy z Piekielnika oraz Lipnicy Wielkiej-Centrum. Etap wojewódzki rozpoczyna się we wtorek, 9 maja i potrwa do piątku, 19 maja, do godz. 21:00.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Józef Pilch Wojewoda Małopolski, a także Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Stanisław Nowak oraz Edward Siarka, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Małopolsce.

Na zwycięzców czekają nagrody: indywidualna w postaci pilarki Husqvarna 555 z akcesoriami o łącznej wartości 3 000 zł, a dla jednostki rzeczowa o wartości 5 000 zł oraz bilety na koncert Piotra Rubika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.