Strażak roku i najlepsza młodzieżówka

Tytuł Strażaka Roku dla Grzegorza Kuczkowicza z OSP Jabłonka oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku dla jednostki z Zubrzycy Dolnej – to dorobek orawskich ochotników w tegorocznym plebiscycie Gazety Krakowskiej.

Strażaków i jednostki roku wybierali czytelnicy gazety w głosowaniu smsowym. W etapie wojewódzkim plebiscytu poza przedstawicielem Jabłonki i młodzieży z Zubrzycy Dolnej, w kategorii jednostek OSP znaleźli się również Małolipniczanie.

Strażak Roku, Grzegorz Kuczkowicz do straży pożarnej należy od jedenastego roku życia. Obecnie pełni w swojej jednostce funkcję Zastępcy Naczelnika, a także członka zarządu gminnego OSP. W ubiegłym roku do akcji wyjeżdżał około 50 razy. Jego kandydaturę do konkursu zgłosili koledzy strażacy. “Serdecznie dziękuję wszystkim za oddanie na mnie głosów w plebiscycie Strażaka Roku 2017. Wszystkim tym, którzy mi pomagali, a tym samym przyczynili się do osiągnięcia tak wielkiego sukcesu, jakim jest zdobycie 1 miejsca i uzyskaniu tytułu Strażaka Roku.” – mówi laureat, na którego oddano 4536 głosów.

Zwycięzcy plebiscytu wśród MDP, młodzież z Zubrzycy Dolnej, już rok temu potwierdziła, że jest najlepsza w Małopolsce, wyrywając wojewódzkie zawody pożarnicze i występując w ogólnopolskim finale. Najmłodsi strażacy z tej jednostki zajmują też zawsze czołowe miejsca w konkursach wiedzy pożarniczej.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 26 maja w krakowskiej Tauron Arenie. Patronat Honorowy nad konkursem objął Józef Pilch Wojewoda Małopolski, a także Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Stanisław Nowak oraz Edward Siarka, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Małopolsce.

 

2 thoughts on “Strażak roku i najlepsza młodzieżówka

 • 30 maja 2017 at 13:39
  Permalink

  Brawo Kuśnierki.
  Rodzinka Włodarza Gminy Antoniego odnosi sukcesy nawet w Straży.

  Reply
  • 4 czerwca 2017 at 23:11
   Permalink

   brać przykład! xD

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.