Podhale Tour 2017

Adam Wójcik z UKS-u Podwilk wygrał pierwszy etap tegorocznego Podhale Tour. Teraz pozycji lidera będzie bronić w kolejnych wyścigach, które rozgrywać się już będą m.in. na orawskich drogach. 
ZOBACZ TAKŻE: Kolarz UKS Podwilk zwycięzcą Podhale Tour 2016

W minioną niedzielę, w pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Podhala jego uczestnicy walczyli o “Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec”. Najszybszy podhalański kolarza sprzed roku, Adam Wójckik z UKS-u Podwilk, już w pierwszym etapie wyścigu Podhale Tour zgłosił swoje aspiracje do obrony tytułu. Trasę mierzącą 71 km pokonał w godzinę i 41,54 sekund.

Na orawskie drogi uczestnicy podhalańskiego touru wjadą 4. czerwca podczas II etapu wyścigu startującego w Rabce-Zdroju. Wówczas około godz. 13:00 kolarze przejadą głównymi trasami przez Piekielnik, Jabłonkę, Orawkę i Podwilk, a następnie po pokonaniu Spytkowic i Raby Wyżnej wykręcą pętlę przez Harkabuz, Podsarnie i Podwilk, docierając ponownie do Harkabuza, gdzie na przełęczy zlokalizowana będzie meta.

Podobny przebieg będzie mieć trasa III etapu startującego 2. lipca w Rabie Wyżnej. Kolarze przejadą przez Piekielnik, Jabłonkę i Orawkę, natomiast końcowa pętla biegnąca przez Harkabuz, Podsarnie i Podwilk będzie podwójna. Natomiast podczas ostatniego, IV spytkowickiego etapu uczestnicy wyścigu już tylko raz przejadą od Piekielnika, przez Jabłonkę i Orawkę do Podwilka.

Na całej trasie, podczas przejazdu kolumny wyścigu, będzie się odbywało wykorzystanie drogi w sposób szczególny, poprzez zamknięcie ruchu kołowego na pasie drogowym w kierunku jazdy wyścigu i udostępnienie jej zawodnikom, oraz oznaczonym pojazdom związanym z zawodami (wozy techniczne, sędziowskie, karetka pogotowia) Na czas przejazdu grupy zawodników skrzyżowania będą zamknięte. Zawodnicy jadący poza peletonem,(strata większa niż 2 min) przed którymi nie ma pojazdu policji ani pilota, poruszają się poza zabezpieczeniem i muszą bezwzględnie przestrzegać przepisów kodeksu drogowego. Przed kolumną wyścigu pojedzie patrol Policji (samochód) i pilot organizatora(motocykl lub samochód).

Szczegóły na stronie podhaletour.tcorzel.pl

One thought on “Podhale Tour 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.