Orawskie “Złote Kłosy”

Przegląd Zespołów Regionalnych „ZŁOTY KŁOS” Euro-Folklor w Zebrzydowicach okazał się dla Orawy szczęśliwszy, niż wieściły to nasze pierwsze informacje.

Poza zespołem Małolipnicanie wśród kapel ludowych, o czym pisaliśmy już wczoraj, po pierwsze miejsce sięgnęły również dzieci z zespołu Orawianie z Lipnicy Wielkiej w kategorii zespołów z programem artystycznie opracowanym.

Specyfikę tej konkurencji wyjaśnia kierownik zespołu z Lipnicy Wielkiej, Eugeniusz Karkoszka: Tym razem postanowiliśmy spróbować swoich sił w innej kategorii. A mianowicie “artystycznie opracowanej”, czyli prościej mówiąc w kategorii, gdzie wszystko musi być “pod nóż” (Do tej pory występowaliśmy zawsze w autentycznej). I chyba się nam znów udało,bo zdobyliśmy I-wsze miejsce! Było to dla nowe doświadczenie, które na pewno będzie w przyszłości w zespole procentować.

Międzynarodowy przegląd w Zebrzydowicach w powiecie cieszyńskim, w dniach 1-3 maja, odbył się już po raz 24. Uczestniczyła w nim setka zespołów z Polski, Czech i Słowacji. Do zwycięskich grup trafiły statuetki w formie “Złotego Kłosa”.

Fot. Sonia Ponicka

ZOBACZ TAKŻE: Małolipnicanie ze “Złotym Kłosem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.