Najszybsi uczniowie z Podwilka i Podsarnia

15 maja b.r. na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe. W zawodach wzięło udział ponad 350 uczniów, wśród których najlepsze wyniki były udziałem uczniów z podstawówek w Podwilku i Podsarniu.

Uczestnicy igrzysk szkół podstawowych biegali w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie młodszej świetny start odnotowała Karolina Kowalczyk, uczennica klasy czwartej SP nr 1 w Podwilku, która wygrywając swój bieg, została mistrzynią powiatu. W tym samym biegu wysokie miejsca zajęły również jej szkolne koleżanki: Malwina Grapa (5 m.) oraz Paulina Warciak (8 m.). Karolina ma też na swoim koncie wygrane w jesiennych zawodach Gminy Jabłonka oraz w Pucharze Burmistrza Rabki Zdrój w Biegach Przełajowych.

W kategorii starszych uczniów, wśród chłopców najlepszy był Dominik Sieńko z SP Podsarnie, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Sarniak z SP nr 1 w Podwilku. Szósty był Patryk Kowalczyk, podobnie jak wśród dziewcząt Paulina Możdźeń – oboje z jedynki w Podwilku.

Uczennice z Podwilka zajęły też wysokie miaejsca w klasyfikacji drużynowej: starsze były czwarte a młodsze piąte. Indywidualnie zawodnicy z miejsc na podium uzyskali awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 17 maja również w Nowym Targu.

Źródło i fot.: PCK; SP nr1 Podwilk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.